RabatyBudowlane.pl

Szeroko o budowlance

Materiały budowlane

Beton przemysłowy – właściwości i zastosowanie

Żadna budowa nie może obyć się bez betonu, najlepiej betonu przemysłowego – produktu najwyższej jakości. Mieszanka musi posiadać odpowiednie parametry, by rzeczywiście spełnić swoje zadanie i odpowiednie właściwości. Samodzielne mieszanie betonu to duże i nieopłacalne ryzyko. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się profesjonalna betoniarnia. Producent betonu da gwarancję na produkt, a my będziemy pewni, że otrzymujemy dokładnie to, za co płacimy.

fot. pixabaycom | cc0

Beton przemysłowy, a zwykły – główne różnice

Beton przemysłowy to najlepszy możliwy wybór podczas budowy domu, jednak czasem inwestorzy decydują się na tak zwany beton zwykły, czyli wyrabiany bezpośrednio na budowie. Jak już wspomnieliśmy, wyprodukowanie mieszanki na własną rękę, wiąże się z dużym ryzykiem. Można nie uzyskać odpowiedniej wytrzymałości betonu. Dzieje się tak z przynajmniej kilku powodów. Jednym z nich jest to, że w większości przypadków na budowie wykorzystywane są do betonu piaski i pospółki niskiej jakości. Żeby ujrzeć największe różnice między betonem przemysłowym, a zwykłym warto zapoznać się z ich właściwościami. Beton jako materiał budowlany stosuje się do wznoszenia elementów nośnych konstrukcji, w tym do fundamentów, ścian oraz stropów.

Beton przemysłowy – właściwości

Definicję oraz skład betonu towarowego weryfikuje norma PN-EN 206+A1:2016-12. W tym przypadku do składników należą dwa rodzaje kruszywa: drobne i grube, cement, woda oraz dodatki uszlachetniające. Taki dobór składników sprawia, że po ich zawiązaniu masa twardnieje, przybierając niezwykłą wytrzymałość. Beton przemysłowy należy do bardzo trwałych, a także plastycznych materiałów. Dodatkowo koszt jego wytworzenia nie należy do najwyższych, w związku z czym również cena jest przystępna. To sprawia, że chętnie wykorzystuje się go we wszelkich konstrukcjach. Wysokie parametry wytrzymałościowe decydują o tym, że beton towarowy znakomicie nadaje się do elementów nośnych. Stosuje się go nawet podczas budowy dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *