RabatyBudowlane.pl

Szeroko o budowlance

materiały budowlane
Materiały budowlane

Materiały budowlane — z jakich materiałów możemy budować dom?

Materiały budowlane i wykonawca to dwie podstawowe kwestie, o których myślimy, rozpoczynając budowę domu. Tylko profesjonalna ekipa budowlana i solidne materiały zagwarantują powodzenie inwestycji. Wybór materiałów jest obecnie bardzo szeroki, możemy wybierać spośród silikatów, czy tańszych i najpopularniejszych od wielu lat bloczków. Przeważnie rodzaj materiału, z jakiego będzie wznoszony dom, jest określony już w projekcie, ale ostateczny wybór i tak należy do inwestora. Warto jednak wziąć pod uwagę specyfikację budynku i trwałość danego materiału. Poniżej omówimy najpopularniejsze materiały budowlane, z jakich wznoszone są obecnie budynki.

Najpopularniejsze materiały budowlane

Pustaki ceramiczne — zwane inaczej bloczkami ceramicznymi, również są ostatnimi czasy niezwykle popularne. Służą do wznoszenia ścian zewnętrznych i zapewne słyszał o nich każdy inwestor, planujący budowę własnego lokum. Pustaki ceramiczne charakteryzują się znakomitą izolacyjnością akustyczną oraz termiczną. Są również odporne na ogień, nienasiąkliwe i bardzo wytrzymałe. Duże rozmiary bloczków umożliwiają łatwą i szybką budowę. Jedyny minus to to, że bloczki ceramiczne są podatne na kruszenie, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność podczas transportu.

Bloczki — można wyróżnić bloczki komórkowe oraz silikaty, zwane również bloczkami piaskowo-wapiennymi. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, trwałością oraz skutecznością. Oba rodzaje bloczków, odporne są na ogień, wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i wysoką izolacją akustyczną. Bloczki komórkowe są jednak bardziej nasiąkliwe niż silikaty, dlatego lepiej używać ich do budowy ścian wewnętrznych.

Cegła — cegła to materiał, który do budowy domów używany jest w zasadzie od stuleci. Zazwyczaj stosuje się go przy budowie ścian nośnych kilkuwarstwowych. Jest to materiał, który świetnie nadaje się do wznoszenia skomplikowanych konstrukcji, choć budowa może potrwać nieco dłużej. Cegła jest tak wytrzymałym materiałem, że stosowana jest także podczas budowy słupów i filarów. Jednocześnie jest to najmniej nasiąkliwy materiał budowlany. Możemy również wyróżnić cegłę klinkierową, która jest często wykorzystywana podczas wykańczania elewacji.

Jakie materiały budowlane wykorzystać do budowy domu?

Dla laika nawet charakterystyka najpopularniejszych materiałów budowlanych może być czarną magią. Inwestorzy najczęściej uczą się wszystkiego podczas budowy, oglądając filmiki, czy słuchając rad wykonawców. Jeżeli mamy zaufaną ekipę budowlaną, często jest tak, że to oni odpowiadają za wybór materiałów, doradztwo oraz atrakcyjne rabaty. Kupując często materiały, mogą liczyć na lepsze stawki, a my mamy gwarancję, że nie kupią byle czego.

źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *