RabatyBudowlane.pl

Szeroko o budowlance

Meble

Narożniki modułowe – stwórz mebel skrojony do twoich potrzeb

Narożniki modułowe to prawdziwy ratunek w momencie, gdy obejrzeliśmy już setki mebli wypoczynkowych i żaden nie przypadł nam do gustu. Często bowiem mamy wymagania, które ciężko spełnić. Szczególnie jeżeli posiadamy dużą rodzinę lub mało ustawne wnętrze. Narożniki modułowe to znak naszych czasów, pokazujący, że nawet we wnętrzarskim świecie projektanci dopasowują się do pewnej indywidualizacji, którą widać dziś na każdym kroku.

fot. pixabaycom | cc0

Narożniki modułowe, czyli jakie?

Jak sama nazwa wskazuje, narożniki modułowe składają się z modułów, czyli części — elementów. W większości egzemplarzy można te części dowolnie ze sobą łączyć, na przykład za pomocą metalowych wsuwek. Natomiast w modelach niełączonych, części te można po prostu dowolnie przesuwać. Im więcej elementów mamy do wyboru, tym łatwiej narożnik dopasować do swoich potrzeb. Czasem narożniki modułowe występują w formie niewielkiej, złamanej kanapy, a czasem tworzą duże wypoczynki w kształcie litery U. Najbardziej skomplikowane modele, pozwalają stworzyć kanapę z dwoma, a nawet trzema kątami prostymi. Tylko od nas zależy, jaką wielkość wybierzemy.

Dlaczego warto postawić na narożniki modułowe?

W przeciwieństwie do standarowych mebli narożniki modułowe zapewniają możliwość personalizacji w naprawdę szerokim zakresie. Mamy wpływ nie tylko na rodzaj tkaniny, ale także na kształt i wielkość mebla. Ty my decydujemy o tym, czy narożnik będzie zakończony pufem, podłokietnikiem, czy bokiem maskującym. Narożniki modułowe to zatem propozycja dla osób, które oczekują pełnego dopasowania względem mebla. Ciekawe jest również to, że narożnik modułowy w dowolnym momencie może się dla nas zmienić. Jeżeli wybierzemy model, który można bez końca łączyć i przestawiać, zyskamy mebel elastyczny, który będzie dopasowywał się do panującej akurat aranżacji.

Narożniki modułowe pozwalają również na idealne dopasowanie względem wielkości i kształtu wnętrza. Gotowe kanapy często albo nie wykorzystują w pełni potencjału przestrzeni, albo są za duże i wyglądają karykaturalnie. Jeżeli chodzi o funkcję spania, jeszcze do niedawna była to spora wada narożników modułowych. Najczęściej bowiem nie posiadały możliwości rozkładania oraz pojemnika na pościel, co bardzo przydaje się szczególnie w mieszkach, gdzie najbardziej cenimy dodatkowe miejsca do przechowywania. Na szczęście nowoczesne meble modułowe to jednak szereg możliwości, a także funkcja rozkładania, której tak bardzo nam brakowało. Zdaje się więc, że narożniki modułowe to same zalety i zdecydowanie warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *