RabatyBudowlane.pl

Szeroko o budowlance

czyszczenie dachów warszawa
Pokrycia dachowe

Oczyszczanie dachów z odchodów

Regularne oczyszczanie dachów z odchodów jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale przede wszystkim ze względu na stan pokrycia dachowego. Dach jest koroną każdego budynku, jednak przypominamy sobie o nim najczęściej, gdy wymaga już kosztownego remontu lub całkowitej wymiany. I jedna opcja i druga jest o wiele bardziej kosztowna, niż regularna konserwacja, która powinna odbywać się co 7 – 12 lat. Jest to zatem wystarczający okres czasu, na to, by zgromadzić odpowiednie środki na oczyszczanie dachów z odchodów, czy innych zanieczyszczeń, mających destrukcyjny wpływ na jego stan.

Jak odchody wpływają na pokrycie dachowe?

Ptasie odchody mają niszczycielski wpływ na pokrycia dachowe oraz lakiery samochodowe. O ile w tym drugim przypadku, niemalże od razu biegniemy na myjnie, to o dachu domu często zapominamy. Jak zalegające ptasie niespodzianki wpływają na stan blachy? Do zaskakujących wniosków doszli brytyjscy naukowcy, którzy zbadali, czy rzeczywiście jedynie kwaśny odczyn powoduje niszczycielskie skutki, czy może coś jeszcze. Okazało się, że to różnica temperatur ma duży wpływ na wywoływane szkody. Lakier wystawiony na działanie wysokiej temperatury mięknie i rozszerza się. W tym samym czasie i pod działaniem tych samych czynników, ptasie odchody schną i robią się twarde. Nocą, gdy lakier i blacha schładzają się, stają się automatycznie trwadsze. Jednak na powrót do pierwotnego stanu nie pozwalają im zalegające odchody. Lakier więc zagęszcza się nierównomiernie pod nimi i wokół nich. Nieestetyczne wżery wywołane są, jak widać temperaturą, która podbija działanie kwasowego odczynu odchodów.

Jak przebiega oczyszczanie dachów z ptasich odchodów?

Prace na dachu, uznane są w Polsce jako prace na wysokości. Aby tak było, potrzebna jest bowiem wysokość zaledwie 1 m. Żeby można było zgodnie z prawem i bezpiecznie czyścić dach, należy mieć specjalne pozwolenia i zabezpieczenia. Do czyszczenia dachów, potrzebny jest również specjalistyczny sprzęt. Fachowcy za pomocą wysokociśnieniowej myjki, najpierw zmywają z dachu ciepłą wodą wszelkie zanieczyszczenia, a następnie specjalnymi środkami chemicznymi, zabezpieczają jego powierzchnie. Taka konserwacja pozwoli przez dłuższy czas utrzymać dach w należytym stanie.

źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *