RabatyBudowlane.pl

Szeroko o budowlance

meble do mieszkania
Meble

Regały loftowe — ozdoba w nowoczesnej jadalni

Regały loftowe są obecnie najpopularniejszym elementem aranżacji wnętrz. Minimalizm zagościł we wnętrzach na dobre, rozkochując w sobie miliony ludzi na całym świecie. Regały w stylu loft prezentują się bardzo efektownie, a ich prosta forma sprawia, że odnajdują się w każdym wnętrzu. Wykonane są najczęściej z metalu, mogą ewentualnie posiadać elementy drewna lub szkła. Charakterystyka mebli i wnętrz loftowych ma duży związek z ich historią. Po zapoznaniu się z tym, gdzie i kiedy narodził się industrializm, dla każdego będzie jasne, dlaczego regał ma być jednocześnie ozdobą w nowoczesnej jadalni.

Styl loftowy we wnętrzach — proste formy i brak dodatków

Urządzając loftowe wnętrze, często mamy problem z tym, jak je ocieplić lub jakich dekoracji użyć, by nie zaburzać całego zamysłu. Dlaczego? Ponieważ styl loftowy to maksymalny minimalizm i prostota form. Narodził się w latach 50 XX wieku, gdy w Stanach Zjednoczonych panowała recesja. Opuszczone hale i fabryki stały się miejscem spotkań młodzieży i zbuntowanych artystów, którzy urządzali tam swoje pracownie, a nawet mieszkania.

regały loftowe - loftowy salomn
fot.pixabay.com | cc-0

Goła cegła, beton, przeszklenia, zwisające kable i brak jakichkolwiek dekoracji — tym właśnie charakteryzował się pierwotny industrializm. Chcąc zachować idee, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnej musimy zachować prostotę form, urządzając loftowy salon, czy jadalnie. Należy zapomnieć o wszelkich pstrokatościach i licznych dekoracjach. Wybierając jednak odpowiednie meble, możemy sprawić, że będą jednocześnie minimalistyczną ozdobą, na przykład w jadalni, gdzie szczególnie trudno jest zachować surowość stylu loftowego. Przykładem może być designerski regał Corin. Regał loftowy, który świetnie sprawdzi się w jadalnianej przestrzeni.

Regały industrialne — subtelna dekoracja i funkcjonalność

Bardzo ważne w stylu loftowym jest to, żeby każdy mebel maksymalnie wykorzystywał swój potencjał, zapewniając użytkownikowi funkcjonalność. Regały w stylu loft są tego najlepszym przykładem. Designerski regał Corin składa się z trzech oddzielnych części, tworzących spójną całość. Jest pojemny, a jego ciekawy wygląd sprawi, jadalni. Możemy wykorzystać go jako regał na książki, na przykład kuchenne lub postawić na nim świeże zioła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *